Pondělní hodina vlastivědy v 5.B proběhla trochu netradičně. Žáci pracovali ve skupinkách a společně si procvičovali kraje České republiky. Během práce vyhledávali důležité informace o jednotlivých krajích, poznávali jejich zajímavosti a učili se orientovat na mapě.
Součástí aktivit bylo také skládání a slepování mapy České republiky, díky kterému si děti lépe zapamatovaly polohu jednotlivých krajů. Ve skupinách si rozdělily úkoly, vzájemně si pomáhaly a učily se spolupracovat i komunikovat.
Hodina byla nejen poučná, ale také zábavná a žáci si odnesli mnoho nových poznatků i společných zážitků.