Fulltext vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Sběr na naší škole

Sběr na naší škole

Informace ke sběru na škole

Naše ZŠ  je i v letošním roce zapojena do celorepublikového projektu RECYKLOHRANÍ, ANEB UKLIĎME SI SVĚT.

V rámci tohoto projektu  bude  ve škole probíhat celoroční sběr baterií a starých tonerů. Dále proběhnou 2 organizované sběrové akce, kde děti mohou odevzdat použitá elektrozařízení spolu s vybitými bateriemi. Tento odpad budeme vybírat v době sběru starého papíru.

Sběr baterií

Tento sběr probíhá celoročně. Děti přinesou vybité baterie v řádně označeném sáčku /jméno+ příjmení, třída, hmotnost / do třídy a odevzdají je třídnímu učiteli. Žáci 1. tříd, případně další zájemci, kteří požádají svého třídního učitele, obdrží na podporu sběru  baterií doma krabičku ECOCHEESE.

Sběr tonerů a cartridge

Nádoba na sběr použitých tonerů a cartridge je umístěna u schodů do 1. podlaží.  Použité tonery a cartridge můžete do této krabice vhazovat  také celoročně. Počet vhozených tonerů žák nahlásí svému třídnímu učiteli.

Sběr použitého elektrozařízení

V rámci dvou sběrových akcí / podzim, jaro / budeme ve škole sbírat  všechna drobná použitá elektrozařízení, která projdou vhazovacím otvorem sběrné nádoby /velikost popelnice/, např. rádia, mp3, přehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefony, drobné počítačové vybavení, elektrické hračky, el. hud. nástroje, drobné kuchyňské elektrospotřebiče, kabely, nabíječky,…..atd.  Všechna elektrozařízení musí být kompletní.

Televizory a PC monitory již nevybíráme.

Dle pokynů z RECYKLOHRANÍ budeme v letošním školním roce za  sběr baterií, elektra a tonerů  získávat body. V případě, že se naše škola umístí v celorepublikovém kole do 400. místa, obdržíme poukázku na nákup odměn pro žáky. Pokud se neumístíme do 400. místa, nezískáme za školu žádnou odměnu.

Naši snahou je i nadále podporovat především zdravé životní prostředí tím, že vedeme žáky ke třídění odpadu a sběru druhotných surovin.

 

SBĚR PAPÍRU

Ve škole budeme i v tomto školním roce vybírat starý papír. Situace s touto druhotnou surovinou je také nyní oproti jiným rokům odlišná.

Vybírat budeme starý novinový papír a časopisy.  Kartonový papír vybírat prozatím nebudeme.

Nejlepší sběrači papíru budou odměněni poukázkou za sběr do místní cukrárny. 

Podzimní sběrová akce na sběr starého elektrozařízení a sběr starého papíru je naplánována od 12. do 14. října 2023.  Jarní sběr se uskuteční v termínu 04. do 06. dubna 2024. Podrobnější informace k tomuto sběru obdržíte v polovině října a  na počátku dubna  2024.

 

SBĚR BYLIN

Sběr léčivých bylin v letním a podzimním období

Sběr léčivých bylin POKRAČUJE  na naší škole i v podzimní období. V seznamu níže naleznete sbírané byliny pro letní a podzimní období. Budeme velice rádi, když se do  sběru léčivých bylin znovu zapojíte. Byliny žáci přinesou do školy v označeném sáčku /jméno+ příjmení, třída, druh byliny, čistá váha bez obalu/ . Odvoz bylin bude zajištěn v měsíci dubu 2024.

Seznam bylin

Bez černý – květ

Hluchavka bílá – květ

Jahodník zahradní – list

Jetel bílý - květ

Jitrocel kopinatý – list

Kopřiva dvoudomá – list

Lípa malokvětá i velkokvětá – květ

Mochna husí – nať          

Sedmikráska obecná – květ

Smetanka lékařská  - list