Fulltext vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Žáci a rodiče > Aktuality > Sběrové akce na naší škole

Sběrové akce na naší školeVyhodnocení sběrových akcí naší školy

I v letošním školním roce se žáci naší školy účastnili různých sběrových akcí, které byly v průběhu školního roku uspořádány.

Sběr papíru

Tohoto sběru se účastnilo celkem 72 žáků. Ve  dvou  sběrových akcích žáci nasbírali 5340  kg starého papíru. Všichni sběrači obdrželi za svoji píli poukázky v různé cenové hodnotě do místní cukrárny.

Sběr baterií, tonerů a starých použitých elektrozařízení

I letos byla naše škola aktivní v celorepublikovém projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.  Žáci sbírali celoročně staré baterie a tonery ve dvou sběrových akcích také staré rozbité elektrospotřebiče.

Žáci se v  celkovém pořadí umístili na 102. místě  ze všech 1700 zúčastněných škol  a vysloužili si celkovou odměnu 1000 Kč. Za tuto částku byly nakoupeny dárkové předměty, které spolu s diplomem a poděkováním obdrží nejlepších 10 sběračů na  škole.

Třída

Příjmení a jméno

Pořadí

7.

Myšáková Aneta

1.

3.

Sládková Nikola

2. - 3.

4.B

Sládková Tereza

2. -3.

8.B

Francová Natálie

4.

8.A

Vorokhta Denisa

5.

9.

Podstatová Pavlína

6.

4.A

Lehká Beáta

7. - 8.

7.

Lehký Tobiáš

7. - 8.

1.A

Kubizňáková Ema

9. - 10.

4.A

Kubizňák Jakub

9. - 10.

 

Zároveň se naše škola umístila na 7 místě v Královehradeckém kraji. Za toto umístění bude pro 2 třídy školy uspořádána v příštím školním roce exkurze do podniku na zpracování druhotných surovin nebo do firmy, která se zabývá ochranou životního prostředí.

Sběr bylin

V letošním školním roce jsme na ZŠ obnovili sběr léčivých bylin. Do tohoto sběru se zapojili především žáci z prvního stupně, kteří v jarním období nasbírali celkem asi 7 kg. léčivek.  Za svoji píli obdrželi finanční odměnu.

Sběr bylin bude naše škola podporovat i nadále a žáci obdrží do konce školního roku informace o bylinách, které mohou sbírat v průběhu letních a podzimních měsíců. 

 

Děkujeme tímto všem sběračům, kteří se zapojili do některé z výše zmíněných sběrových akcí, a tím ukázali, že jim vztah k životnímu prostředí  není lhostejný.

                                                                                                                 Mgr. Kamila Kupková